کاربرد خانه هوشمند برای سالمندان

توسط0
1038
کاربرد خانه هوشمند برای سالمندان

استفاده از فناوری خانه هوشمند و اینترنت اشیا برای پشتیبانی از افراد مسن تا چند سال پیش غیرقابل تصور بود. اما با پیشرفت های چند سال اخیر این امکان فراهم شده تا خانه هوشمند کمک بیشتری به سالمندان کند. هوشمند سازی ساختمان می تواند به سالمندان کمک کند تا استقلال، کارایی، رفاه و کیفیت زندگی خود را حفظ کنند.

2 مورد از مهمترین مزیت خانه هوشمند برای سالمندان چیست؟

  • استقلال و بهبود کیفیت در زندگی سالمندان

 به طورکلی خانه هوشمند را به عنوان اقامتگاهی مجهز به فناوری می دانیم که نظارت بر بهبود کیفیت زندگی و استقلال جسمی دارد. بنابراین ما به دنبال شیوه های خلاقانه ای با استفاده از فناوری اطلاعات برای تقویت استقلال و کیفیت زندگی سالمندان هستیم. خانه هوشمند به کسانی که دارای اختلالات شنوایی، بینایی یا شناختی و هستند، کمک می کند تا کارها را به صورت مستقل انجام دهند.

  • کاهش وابستگی و افزایش ایمنی در سالمندان

عملکرد خانه هوشمند می تواند تا حد زیادی برای تأمین نیازهای سالمندان گسترش یابد. این عملکرد چند منظوره خانه هوشمند دلالت بر تنوع و همچنین انعطاف پذیری دارد. پروژه های بی شماری شامل فناوری خانه هوشمند برای سالمندان در سراسر جهان با هدف کاهش سطح وابستگی و افزایش ایمنی اجرا شده است.

4 مورد از پیامد و توصیه‌ خانه هوشمند برای سالمندان

خانه هوشمند می تواند باعث افزایش طول عمر سالمندان در جامعه مدرن شود که در آن فناوری های دیجیتال می توانند راه حل های مورد نیاز را ارائه دهند. نوآوری در خانه هوشمند می تواند با مشکلات جدید یا پیچیده همراه باشد. به همین خاطر توصیه های زیر باید رعایت شود:

  1. خانه هوشمند باید برای اقامت سالمندان با توجه به نقاط ضعف آنها معرفی شود.

    نکته مهم این است که کاربران قدیمی تر باید اطمینان داشته باشند که هرگونه مشکلات احتمالی مورد ارزیابی قرار می گیرد، ریسک ها مدیریت شده و بازخورد ارزش گذاری شود.

  2. دسترسی فنی و روانشناختی با بررسی کامل دیدگاه ها و نیازهای سالمندان در محل خانه های هوشمند قرار گیرد.
  3. مشاوره با پشتیبانی بالقوه، حین و بعد از ساخت خانه هوشمند باید انجام شود.
  4. قیمت مناسب برای استفاده از همه اقشار باید در نظر گرفته شود.

چالش های خانه هوشمند برای سالمندان

دسترسی مالی یک خانه هوشمند شامل ویژگی های نوآورانه ای است که می تواند برای برخی از کاربران مسن بسیار پر هزینه باشد. نصب برخی از دستگاه های خانه هوشمند نیاز به مهارت های نرم افزاری جدید که اجرای آن را بسیار پر زحمت و در نتیجه گران می کند. اما شما میتوانید با هوشمند سازی ساختمان خود توسط یک نرم افزار با دسترسی تجهیزاتی راحت و بالاترین کیفیت را داشته باشید.

با انجام این کار ، خانه هوشمند این توانایی را دارد که نه تنها امنیت و راحتی را شامل شود بلکه موجب صرفه جویی انرژی، دسترسی مرکزی همه جانبه و افزایش ارزش ساختمان و می شود. آشنایی بسیاری از سالمندان با فناوری های پیشرفته خانه هوشمند یکی دیگر از دغدغه های رایج است. بر خلاف نسل های جوان افراد مسن در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات به دنیا نیامده اند و نسبت به برخی از جنبه ها احساس راحتی کمتری می کنند.

نتیجه گیری

در یک جامعه دیجیتالی، مفهوم خانه هوشمند دیگر یک ایده خیالی نیست. این فضاهای مسکونی هوشمند در برخی از جاهای مرفه جامعه پذیرا و مورد استقبال گسترده قرار گرفته است. هرچند که پیچیدگی فنی چنین خانه هایی با توجه به نیازها، دیدگاه ها و شرایط کاربران خاص متفاوت است. با استفاده از فناوری های کمکی مبتنی بر خانه، زندگی سالمندان و کسانی که از نظر جسمی یا شناختی محدودیت دارند بهبود می یابد.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما