هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی هتل

هتل هوشمند، سيستمي است كه جايگزين كاركنان و نيروهاي خدماتي هتل ها مي شود. يعني به جاي اينكه به فردي خاص در هتل مراجعه كنيد و از او بخواهيد كليد اتاقتان را به شما بدهد يا از مسئولين خدمات بخواهيد كه درب اتاقتان را باز كنند، سيستم تهويه مطبوع را كم يا زياد كنند و…، همه چيز از طريق فشار گزينه هاي مختلف روي دكمه تلفن هوشمند تان انجام مي شود. در واقع، مسافران و خدمه هتل، همگي از دستگاه هاي هوشمند خود استفاده مي كنند و مي توانند به جاي تماس مستقيم با يكديگر با اپليكيشن و دستگاه هاي هوشمند خود با هم در ارتباط قرار گيرند. براي استفاده از خدمات هوشمند،كافي است يك عدد تلفن هوشمند در اختيار داشته باشيد، اپليكيشن هتل مورد نظر خود را دانلود كنيد و با ثبت نام در آن از خدمات هوشمند بهره ببريد.

تفاوت هتل سنتي با هتل مدرن و هوشمند: در هتل هوشمند مسافرين براي رسيدگي به درخواست خود نيازي به مراجعه حضوري يا تلفني به پذيرش ندارند. كافي است براي مانيتور لمسي هوشمند در اتاق خود قسمت مربوطه كليك نمايند تا پرسنل هتل به اتاقشان مراجعه نموده و رس يدگي نمايند. اين درخواست ها در سيستم ثبت مي شوند و توسط مسئول پذيرش قابل پيگيري است.

در هتل هوشمند هيچگاه كسي به دليل آشنا نبودن با زبان محلي، براي دريافت سرويس دچار مشكل نخواهد شد چرا كه هنگام ورود به هتل و درج اطلاعات توسط پذيرش، كليه متون و نوشته هاي موجود بر روي مانيتور لمسي به يكي از زبان هاي بين المللي و به صورت گرافيكي به نمايش در خواهد آمد.

در هتل هوشمند براي روشن و خاموش نمودن چراغ ها، باز و بسته كردن پرده ها، قفل كردن درب به منظور عدم مزاحمت ديگران، در خواست كمك از پذيرش و… نيازي به حركت نمودن نداريد. در هتل هوشمند به محض ورود فرد به اتاقش به زبان خودش به او خوش آمد گويي شده يا موزيك كوتاهي را برايش پخش مي كنند.

در هتل هوشمند هيچ گاه انرژي هدر نمي رود زيرا تجهيزات در شرايط از پيش تعيين شده اي مانند عدم حضور فرد بصورت خودكار خاموش مي گردند.

در هتل هوشمند تاسيسات موتور خانه به صورت كامل قابل نظارت و كنترل توسط شبكه BMS است.

در هتل هوشمند عبور و مرور افراد مختلف و نيز ميزان دسترسي آن ها به قسمت هاي مختلف قابل كنترل و نظارت است.

در هتل هوشمند كنترل صوت در كليه قسمت ها از مرجع مركزي قابل كنترل است.

در هتل هوشمند كنترل شدت نور داخل راهرو ها قابل كنترل مي باشد.

با يكبار مراجعه به هتل هوشمند، اطلاعات شما در سيستم ذخيره شده و در مراجعات بعدي از شما به نحو شايسته اي استقبال خواهد شد.

امكان اجراي انواع سناريو ها در هتل هوشمند وجود دارد برخي از اين سناريو ها عبارتند از:

ايجاد سناريو جهت كنترل سيستم روشنايي

همانگونه كه قبلا اشاره گرديد ميهمانان مي توانند توسط مانيتور لمسي اتاقشان، روشنايي داخل اتاق را به سادگي كنترل نمايند. مثلا با انتخاب وضعيت مطالعه، حال، تلوزيون و… خاموش شده و چراغ خواب روشن مي شود. شايان ذكر است در تعريف حالت هاي مختلف محدوديتي وجود ندارد و قابليت اعمال سليقه كارفرما وجود دارد.

سناريوي خواب:

كليه چراغهاي سوئيت هتل هوشمند و تلوزيون هتل هوشمند خاموش شده دو چراغ خواب روشن مي شود. مي توان سيستم را به گونه اي برنامه ريزي كرد تا موزيك ملايمي را براي زمان كوتاهي پخش نمايد .

ارتباط بين پذيرش، خدمه، مهمان:

از طريق كليد هوشمند نصب شده در كنار تخت خواب ميهمان، در خواست مهمان مانند چاي، قهوه، نسكافه و… براي پذيرش ارسال شده و نيز امكان قرار دادن پيام از طريق پذيرش براي مهمان نيز وجود دارد. در صورتي كه مهمان به هر دليل نياز به كمك داشته باشد مي توان با فشردن كليد مربوطه پذيرش را مطلع نمايد. در اين هنگام علاوه بر اين كه بر روي مانيتور پذيرش شماره اتاق و درخواست كمك نقش مي بندد، چراغ قرمز چشمك زني جلوي درب اتاق روشن مي شود. در صورت نياز مي توان در جاهاي مشخصي پيام درخواست صوتي و آژيري را به صدا در آورد. ميهمان همچنين مي تواند درخواست هاي معمول خود مانند در خواست نظافت اتاق، درخواست خشك شويي، درخواست تماس از پذيرش و درخواست مزاحم نشو يد را از طريق همين مانيتور به سادگي به پذيرش منتقل نمايد البته به محض صدور هر يك از درخواست ها علامت مربوطه به روي DOORBELL به نمايش در مي آيد.

تعريف سطوح دسترسي:

٣ نوع دسترسي توسط واحد پذيرش براي باز شدن درب اتاق ها در هتل هوشمند صادر مي شوند:
كارت هر مهمان براي باز نمودن درب يك اتاق خاص
كارت مستخدمين براي رسيدگي به درخواست مهمان
كارت اورژانسي مي تواند در هر شرايطي درب اتاق مهمان را باز نمايد.
نكته قابل ذكر اينكه، در صورت باز شدن درب اتاق توسط هر نوع كارت، سوابق كارت مورد نظر در س يستم ذخيره مي شود و قابل بازيابي است.